Telefon

+48 503 336 167

Email

rejestracja@nowyhoryzont.com

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek 10:00 - 18:00

Nasz zespół składa się z psychologów, pedagogów, psychoterapeutów oraz lekarzy psychiatrów. Pracujemy w oparciu o różne nurty i podejścia terapeutyczne. Wychodzimy z założenia, że do człowieka można docierać i rozumieć go na różne sposoby. Oferujemy szeroki zakres wsparcia psychologicznego, psychoterapię oraz diagnostykę i leczenie psychiatryczne. W naszych oddziaływaniach wykorzystujemy często psychoedukację, dzięki której dzielimy się wiedzą z obszaru zdrowia psychicznego, zachowań ludzkich oraz funkcjonowania umysłu i emocji.

Nieustannie dbamy o nasz rozwój zawodowy, dzięki czemu nasi pacjenci otrzymują pomoc zgodną z aktualną wiedzą z dziedziny psychologii i psychiatrii. Stale współpracując ze sobą – jako interdyscyplinarny zespół specjalistów, staramy się pomóc każdemu pacjentowi adekwatnie do jego potrzeb. Swoją wiedzę wzbogacamy regularnie uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach psychologicznych i psychiatrycznych.

Zapraszamy serdecznie do korzystania z naszych porad:

  • stacjonarnie w naszym Centrum Zdrowia Psychicznego NOWY HORYZONT w Kościerzynie oraz w gabinetach terapii środowiskowej w Gdańsku
  • zdalnie – w formie video-konsultacji online

Arkadiusz Ropiak

Dyrektor d/s medycznych w Centrum Zdrowia Psychicznego NOWY HORYZONT w Kościerzynie. Jako lekarz specjalista w dziedzinie psychiatrii zajmuje się leczeniem osób dorosłych oraz młodzieży od 15 roku życia z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi.

Jest absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, odbył szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie psychiatrii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Ukończył liczne kursy i staże specjalizacyjne w wiodących ośrodkach klinicznych, zarówno polskich (Warszawa, Kraków, Szczecin, Lublin) jak i zagranicznych (Hamburg). Poza kursami specjalizacyjnym zrealizował szkolenie z zakresu technik terapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT w Warszawie. W latach 2016 – 2021 był koordynatorem oddziału dziennego „Opus” w Chojnicach. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w przeszłości w licznych oddziałach psychiatrycznych, poradniach zdrowia psychicznego oraz ośrodkach leczenia uzależnień i domach pomocy społecznej.

Błażej Matusik

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie psychiatrii pracując w Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Opiekuje się pacjentami dorosłymi w oddziale ogólnopsychiatrycznym oraz w poradni zdrowia psychicznego. Regularnie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach. Uważa, że podstawą leczenia jest relacja między pacjentem i lekarzem, zależu mu na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu.

Agnieszka Dzedzej

Psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami. Pracuje w kontakcie indywidualnym oraz grupowym. Ma doświadczenie w diagnozie psychologicznej, zarówno małego dziecka jak i młodzieży. Wspiera rodziców w wymagającym procesie wychowawczym prowadząc między innymi konsultacje, zajęcia „Szkoły dla rodziców” oraz zajęcia prowadzone Metodą Weroniki Sherborn. Pomaga dzieciom i młodzieży poszerzać swoje kompetencje społeczne, radzić sobie z emocjami oraz dostrzegać i rozwijać swoje mocne strony.

Anna Tymosiewicz-Rydlichowska

Psycholog, diagnosta, terapeuta, mediator, doradca zawodowy. Praktyk metody Porozumienia bez Przemocy (NVC) i realizator Szkoły dla Rodziców. Absolwentka psychologii lubelskiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej o specjalności psychologia kliniczna. Ukończyła szkolenie zaawansowane Terapii Krótkoterminowej
 Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (BSFT). Aktualnie doskonali warsztat terapeutyczny w Szkole Psychoterapii CBT, stale uaktualnia wiedzę korzystając ze szkoleń i konferencji naukowych osadzonych w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Posiada ponad 10 letnią praktykę w obszarze pomocy psychologicznej, terapii i diagnozy. Prowadzi konsultacje oraz procesy terapeutyczne w formie stacjonarnej oraz online. Przyjmuje młodzież oraz z osoby dorosłe doświadczające kryzysów oraz trudności z obszaru zdrowia psychicznego. Bliskie jest jej również wspieranie w rozwoju, towarzyszenie w aktywizowaniu osobistych potencjałów, w poszukiwaniu sensu i celu życia. 
Praktykę terapeutyczną prowadzi w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej oraz krótkoterminowej (BSFT), dostosowując formę pracy do osoby, jej sytuacji i potrzeb. W proces terapeutyczny włącza elementy dialogu motywującego, NVC, treningi uważności i relaksacyjne, treningi twórczości, a także wykorzystuje metody projekcyjne. Tworzy życzliwą atmosferę spotkań oraz bezpieczną przestrzeń, w której osoba objęta wsparciem ma możliwość przyjrzenia się swoim trudnościom, odkrycia swojego potencjału oraz dokonania zmian poprawiających jakość jej
życia. Procesy terapeutyczne poddaje regularnej superwizji.

Julia Łuszczyńska

Jest psychologiem, pedagogiem, pedagogiem specjalnym oraz edukatorką seksualną. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS o specjalności psychologia kliniczna. Regularnie uczestniczy też w różnorodnych szkoleniach, dzięki którym podnosi swoje kompetencje. Pracuje z dzieci i młodzieżą od 12 roku życia oraz z osobami dorosłymi, doświadczającymi różnorodnych trudności emocjonalnych. Wspiera także rodziców w procesie wychowawczym. Doświadczenie zdobywała między innymi pełniąc funkcje pedagoga i psychologa szkolnego w jednej z gdańskich szkół oraz w placówce wsparcia dziennego. W pracy zależy jej na zbudowaniu autentycznej i bezpiecznej relacji, która umożliwia wzajemne zrozumienie i pozwala, aby w spokojnej atmosferze odkrywać własne potrzeby i granice.

Klaudia Stelnicka

Psycholog ze specjalnością neurobiopsychologia. Pracuje z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 16 roku życia. Doświadczenie zawodowe zdobywała na Oddziale Psychiatrycznym w Szpitalu w Iławie, na Dziennym Oddziale Psychogeriatrycznym w Sopocie, w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni (hostel onkologiczny), w Centrum Medycznym “Morska” w Gdyni oraz w Szkole Podstawowej w Suszu.

Pomaga osobom borykającym się z kryzysami (życiowymi, emocjonalnymi i zawodowymi), trudnościami w relacjach międzyludzkich, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi i przewlekłym stresem. 

Prowadzi także trening funkcji poznawczych dla osób, które mają trudności z koncentracją i pamięcią w wyniku zaburzeń neurologicznych lub innych problemów zdrowotnych.

W swojej pracy stawia na empatię, indywidualne podejście oraz pomoc w odzyskaniu równowagi emocjonalnej i zrozumieniu siebie.

Edyta Kabacińska

Jest psychoterapeutą uzależnień w trakcie certyfikacji oraz magistrem psychologii biznesu z doświadczeniem w coaching’u. Przez 20 lat pracowała jako specjalista ds. personalnych, gdzie rozwijała swoje umiejętności w zakresie zarządzania ludźmi, rozwoju zawodowego i wsparcia emocjonalnego w kontekście zawodowym. Cztery lata temu podjęła decyzję o zmianie zawodu i skierowała swoją karierę na ścieżkę psychoterapii uzależnień, dążąc do pogłębiania wiedzy i umiejętności w obszarze pracy z osobami borykającymi się z nałogami. Jej doświadczenie w psychologii biznesu, połączone z pasją do pomocy ludziom, pozwala łączyć podejście psychoterapeutyczne z umiejętnościami pracy z emocjami i rozwojem osobistym.

Rafał Rymkiewicz

Psycholog, psychoterapeuta PTTPB w trakcie szkolenia, terapeuta środowiskowy. Od 2022 roku udziela wsparcia psychologicznego i psychoterapeutycznego współpracując z instytucjami publicznymi (ośrodek pomocy społecznej, urząd pracy, szkoła). Doświadczenie kliniczne zdobywa pracując w środowiskowej poradni psychologiczno-psychoterapeutycznej.

Specjalizuje się w prowadzeniu terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym. Swoje umiejętności stale podnosi uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Prowadzony przez niego proces terapeutyczny bazuje na wzajemnym zaufaniu oraz zaangażowaniu pacjenta i terapeuty.  Współpraca terapeutyczna rozpoczyna się od diagnozy i zrozumienia przyczyn kryzysu psychicznego, a następnie – przy zastosowaniu właściwych technik terapeutycznych, prowadzi do realizacji wyznaczonych celów. Jego praca podlega stałej superwizji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej.

Joanna Jasiukiewicz

Psycholog, psychoterapeutka dorosłych, młodzieży i dzieci. Specjalista psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia, terapeuta neurofeedback. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, studiów podyplomowych GUMed w Gdańsku, Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie i Polskiego Instytutu Psychoterapii Krótkoterminowej w Krakowie. Jest również absolwentką certyfikowanego szkolenia I, II i III stopnia neurofeedback. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała pracując w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, Hospicjum Św. Józefa w Sopocie i Poradniach Zdrowia Psychicznego w Gdańsku. Od wielu lat pracuje indywidualnie i grupowo, z osobami w kryzysie emocjonalnym, stracie i osobami doświadczającymi lub uwikłanymi w przemoc domową, jest psychologiem szkolnym. Pracuje w nurcie psychoterapii integratywnej wykorzystując założenia terapii systemowej, psychodynamicznej, Racjonalnej Terapii Zachowania, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i terapii poznawczo-behawioralnej na rzecz podążania za indywidualnymi potrzebami pacjenta. Terapię EEG Biofeedback prowadzi zgodnie z amerykańskimi standardami: AAPB i ISNR.Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Stowarzyszenia Psychologów Sądowych w Polsce. Wieloletnie doświadczenie w pracy z różnorodnymi grupami pacjentów, pozwoliło jej zdobyć umiejętności niezbędne do indywidualnego podejścia do każdego przypadku, a w praktyce stawia na tworzeniu z pacjentem relacji opartej na autentyczności i poczuciu bezpieczeństwa oraz życzliwości wobec wszelkich przeżyć i doświadczeń zgłaszającej się po pomoc osoby.

Kamila Helta

Certyfikowany psychoterapeuta EAGT (European Association for Gestalt Therapy). Ukończyła czteroletnie szkolenie w Warszawskiej Szkole Gestalt, której standardy wyznacza EAGT (European Association for Gestalt Therapy) oraz EAP (European Association for Psychoteherapy). Jest również certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień oraz pedagogiem. Profesjonalną pomocą i psychoterapią zajmuje się od 2009 roku. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową, konsultacje a także warsztaty psychoedukacyjne. Pracę poddaje stałej superwizji.

Katarzyna Szachowicz

Jest psychoterapeutą Gestalt. Ukończyła szkolenie psychoterapeutyczne w Wielkopolskiej
Szkole Psychoterapii Gestalt w Poznaniu. Jestem też Konsultantem Kryzysowym z Certyfikatem
Akademii IPTK. Posiada Certyfikat z Psychologii Ogólnej i Stosowanej.
Regularnie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach, treningach terapeutycznych i
konferencjach naukowych oraz dba o to, by jej praca była poddawana regularnej superwizji.
Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywała pracując jako psychoterapeuta w Poradni
Zdrowia Psychicznego w NZOZ OPUS w Chojnicach, gdzie odbywała również staż kliniczny. Praktykę
odbyła w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie w Centrum Zdrowia Psychicznego.
Udziela pomocy psychologicznej, wsparcia kryzysowego a także prowadzi
krótko i długoterminową terapię indywidualną osób dorosłych.

Dorota Celińska

Jest psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia w Centrum Terapii
Poznawczo – Behawioralnej w Warszawie oraz praktykiem Brainspotting. Swoją pracę
terapeutyczną wspiera niemal trzydziestoletnim doświadczeniem pedagogicznym (mgr
pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, terapeuta pedagogiczny, surdotyflopedagog).
Nieustannie rozwija się, uczestnicząc w licznych kursach i wykładach. Pracuje z dorosłymi
oraz młodzieżą od 12 roku życia. Wspiera osoby doświadczające:
– zaburzeń nastroju,
– trudności w regulacji emocji:
– lęków,
– trudności w relacjach z innymi;
– zaburzeń odżywiania.
Prowadzi terapię w nurcie poznawczo – behawioralnym wspierając ją terapią Brainspotting –
metodą neurodoświadczeniową bazującą na zdolnościach mózgu do samoleczenia.

Michał Ruchniewicz

Ukończył studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas praktyk i wolontariatu w Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie a także w dwóch szkołach ponadpodstawowych w Kościerzynie. Jest w trakcie szkoły psychoterapii poznawczo – behawioralnej CBT edu.  W swojej pracy stawia na zaufanie i szczerość oraz wzajemny szacunek. Pracuje głównie z młodzieżą i dorosłymi.